Бірук Анатолій Антонович

0

Місце роботи: 
Посада: військовий комісар Рожищенського РВК Волинської області
Склад корупційного правопорушення: Бірук А.А. будучи військовою службовою особою – військовим комісаром Рожищенського РВК Волинської області, 3 жовтня 2011 року о 16 годині, використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, в порушення ст. 68 Конституції України, ст. ст. 10, 25 Закону України «Про державну службу», Положення «Про військові комісаріати», затвердженого постановою КМ України від 26.09.01 р. №1235, ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, а також службових обов’язків за невиконання дій, пов’язаних з викликом Носко В.В. 03.10.11 р. на призовну комісію та постановкою його восени 2011 року на військовий облік, та за видачу приписного посвідчення Носко В.В., у своєму службовому кабінеті Рожищанського РВК одержав від Носка В.В. хабар у вигляді грошових коштів у розмірі 200 (двісті) доларів США, що станом на 03.10.11 р. у національній валюті становило 1 594 грн. 54 коп. Крім того, він же, будучи військовою службовою особою – військовим комісаром Рожищенського РВК Волинської області, у своєму службовому кабінеті Рожищенського РВК Волинської області, власноруч склав завідомо неправдивий офіційний документ – посвідчення №17 про приписку до призовної дільниці на ім’я призовника Носко В.В. (складання та видача якого призовникам передбачена ст. 14 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу"), у якому зазначив, що вказаний громадянин 2 березня 2011 року нібито прийнятий на облік призовників, приписаних до призовної дільниці Рожищенського РВК Волинської області, що не відповідало дійсності, оскільки на час оформлення вказаного документу військово-призовною комісією Рожищенського РВК питання про взяття на облік Носка В.В., як призовника, не розглядалось та рішення з цього приводу не приймалося. Вказаний завідомо неправдивий офіційний документ Бірук А.А. підписав, завірив свій підпис гербовою печаткою Рожищенського РВК Волинської області та видав його громадянину Носку В.В.
Вид покарання (стягнення): Вироком Ковельського міськрайонного суду від 04 липня 2013 року, засуджено:за ч. 1 ст. 366 КК України до штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно – розпорядчих обов’язків при здійсненні призову на військову службу строком на 1 рік; за ч. 1 ст. 368 КК України до штрафу в розмірі п’ятсот п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 9350 грн. 00 коп. з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно – розпорядчих обов’язків при здійсненні призову на військову службу строком на 1 рік. Остаточне покарання Біруку Анатолію Антоновичу призначено на підставі ст. ст. 70, 72 КК України за сукупністю злочинів, шляхом повного складання призначених покарань у виді штрафу в сумі 11050 грн. 00 коп. з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно – розпорядчих обов’язків при здійсненні призову на військову службу строком на 2 роки. Апеляційний суд Волинської області ухвалив: вирок Ковельського міськрайонного суду від 04 липня 2013 року щодо Бірука Анатолія Антоновича змінити, виключивши з його мотивувальної частини посилання на висновок комплексної експертизи відео-звукозапису від 31.10.2011 року та протокол огляду предметів від 21.11.2011 року. Вважати, що остаточне додаткове покарання Біруку Анатолію Антоновичу у виді позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно – розпорядчих обов’язків при здійсненні призову на військову службу, судом призначено строком на 2 (два) роки. В решті вирок залишити без зміни.
Дата судового рішення: 2013-09-20
Номер судового рішення: 
Кодекси: Кримінальний кодекс України
Статті кодексів: Стаття 366. Службове підроблення

Джерело інформації / Источник информации
Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення
Оприлюдненню на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України підлягають відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень щодо яких судами прийняті відповідні рішення, які набрали законної сили, а також відомості про накладення дисциплінарних стягнень за корупційні правопорушення.
Сведения из Единого государственного реестра лиц, совершивших коррупционные правонарушения
Обнародованию на официальном веб-сайте Министерства юстиции Украины подлежат сведения о лицах, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений в отношении которых судами приняты соответствующие решения, вступившие в законную силу, а также сведения о наложении дисциплинарных взысканий за коррупционные правонарушения.