Столичні правоохоронці та судді забудували палацами арештовану землю в Жулянах

0

Київські правоохоронці, родини суддів та прокурорів забудували столичний мікрорайон Жуляни, землі якого з 2010 року заарештовані СБУ за підозрою в незаконному виділенні.
Про це йдеться в сюжеті телепрограмі “Наші гроші”.
У 2008 році, за часів мера Леоніда Черновецького, Київрада роздала в Жулянах землі місцевого радгоспу понад тисячі людей: 315 – під садівництво, 975 – під будівництво.
Усі люди отримали по 7-10 соток, однак з’ясувалось, що більшість осіб підставні – студенти та іногородні.
У матеріалах досудового слідства СБУ це згодом назвали “виділенням землі з порушенням норм законодавства”, а самі ділянки арештували.
683d611-radgosp

Землю роздавали не безкоштовно – кожен акт коштував 44 тисячі гривень. ZiК з’ясував, що лише 30% власників зробили все по закону, 35% було записано на підставних людей, які потім переоформили документи на реальних власників, третя група 35% – записали ділянки на родичів, які навіть не були киянами.
На це звернула увагу СБУ, і ділянки арештували.
Але і після накладення арешту на ці ділянки, багато з них були перепродані і забудовані.
“Наші гроші” з’ясували, що в Жулянах багато ділянок з сумнівним статусом належить людям, які самі мають слідкувати за дотриманням закону та правопорядку – суддям, міліціонерам та прокурорам.
Зокрема, земельні ділянки в Жулянах отримали Ганна Шабатура і Ольга Терещук – матір та дружина нинішнього начальника міліції Києва Олександра Терещука. До слова, Шабатура все життя прожила у Вінницькі та Черкаській області.
При цьому родина Терещука навіть не просила Київраду виділити їй землю, міськрада зробила це з власної ініціативи.
Сам начальник міліції Києва запевняє, що його будинок внесений у декларацію, хоча саму декларацію всупереч закону досі не оприлюднив.
За два кроки від Терещуків облаштувався головний даішник країни Олександр Єршов, якого нещодавно звільнили після скандалу у ЗМІ. Земля записана на дружину Оксану Єршову.
Шулякова була люстрована з посади старшого помічника заступника Генпрокурора України – начальника Головного управління.
Також землю отримали Райль Абузаров та Інна Абузарова – родичі екс-прокурора Солом’янського району Шулякової.
Через дорогу ділянка належить Галині Хіміч – дружині київського судді Володимира Хіміча, який судив у Солом’янському райсуді, потім керував судом у Дніпровському районі столиці. Зараз працює там рядовим суддею.
Також ділянку отримала Ольга Ковальчук – дружина екс-начальника Солом’янського райуправління міліції у Києві Миколи Ковальчука.
Мають “незаконну” землю і Василь Смітюх – брат екс-нардепа Григорія Смітюха, діючий працівник прокуратури Києва, Управління представництва, захисту інтересів громадян та держав в суді, керівник відділу представництва в адміністративному судочинстві, Марія Смітюх – дружина Василя Смітюха.
Землю в Жулянах отримали Володимир Чернєй – ректор Національної академії внутрішніх справ України та Анатолій Гах – екс-працівник служби внутрішньої безпеки МВС України.
Має великий палац і Ігор Кобан – чиновник КМДА у 2005-2012 роках, що відповідав переважно за закупівлі, ще одна ділянка – у власності його сина – Віктора Кобана.
Автор програми відзначає, що даний список – далеко неповний, адже більшість правоохоронців записували ділянки на родичів з іншими прізвищами або перекуповували ділянки у підставних осіб.