Хабар $500 тис: посадовець поліції поширював пост про причетність нардепа Рибака до злочину

0

Начальник управління захисту економіки в Чернівецькій області Іван Тичина на своїй сторінці у Facebook поширив посилання на новину про причетність народного депутата України Івана Рибака та керівників поліції Буковини до хабаря у півмільйона доларів, який викрили вчора, 12 червня.

У публікації йдеться про осіб, які нібито причетні до вимагання рекордного хабаря за виділення 100 гектарів земельної ділянки під мисливські угіддя в Путильському районі.

Напередодні molbuk.ua повідомляв про затримання на хабарі депутата Путильської райради, спеціаліста 1-ї категорії Усть-Путильської сільради та інспектора з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи районного відділу Нацполіції.

Натомість, у публікації із посиланням на видання “Голос Карпат”, яке зареєстроване як інформаційне агентство, зазначається наступне: “Одна із зловмисників є дружиною начальника Путильського лісгоспу Фрея П.П., який планує балотуватись на виборах у Верховну Раду по 202 округу, а інші двоє є помічниками народного депутата України Івана Рибака”.

“Джерело в правоохоронних органах повідомляє що до організації схем по вимаганням хабарів причетний сам нардеп, який, до речі, також планує балотуватись у народні депутати по 202 округу, а також керівництво ГУНП в Чернівецькій області”, – зазначається у матеріалі.

Кореспондент molbuk.ua звернулась по коментар до прес-служби управління захисту економіки Нацполіції в Чернівецькій області.

Прес-секретарка Оксана Королевич зазначила, що “на своїй особистій сторінці особа може поширювати будь-яку інформацію”.

За її словами, Іван Тичина не підтверджує і не спростовує поширену в дописі інформацію. За її словами, причетність осіб до скоєння злочину повинно встановити слідство. Крім того, вона додала, що в матеріалі є першоджерело, на яке автори посилаються.

Зазначимо, станом на 12:57 вищевказане посилання зі сторінки посадовця зникло.

Водночас, вчора, 12 червня Іван Тичина коментував інцидент із хабарем у 500 тисяч доларів на своїй Facebook-сторінці.

“Спільними зусиллями вдалося задокументувати корупційну діяльність депутата Путильської районної ради, в.о. голови сільської об’єднаної територіальної громади зазначеного району, керівника та працівника одного з відділів поліції. 500 тисяч доларів США за виділення у власність 100 га землі. І це не просто землі, а землі запасу. Вони навіть знайшли спосіб, за допомогою якого безперешкодно, на їх думку, вони б спокійно відчужили ці землі. Згадані посадовці мали намір скласти фіктивні заповіти від померлих осіб, а працівники поліції б вирішили питання щодо впорядкування документації на відчуження земельних ділянок”, – ідеться в дописі.

Кореспонденти molbuk.ua намагаються зв’язатися по телефону із нардепом Іваном Рибаком для коментаря з приводу цієї ситуації.

Автор: Дмитрий Калюжный, специально для prukraine.com