Корупціонер Володимир Нідзельська. Чому керівництво МВС не помічає його на чолі Нацполиции?

0

У понеділок, 18 березня 2019 року в Києві будуть проходити одразу дві акції протесту. Перша – біля будівлі Міністерства внутрішніх справ України. Друга – перед Управлінням захисту економіки Нацполиции Київської області на вул. Межигірській, 8. Причина одна і та ж: корупція в лавах керівництва Національної поліції.

Представники понад 10 громадських організацій вимагатимуть від керівництва МВС України відставки Володимира Нидзельского – начальника управління захисту економіки Національної поліції в Київській області. Сам Нідзельська в приватних бесідах стверджує, що отримав індульгенцію від вищих чинів МВС: хабарі і компромат закривають очі відповідальних за боротьбу з корупцією в поліції на беззаконня, яке щодня відбувається в Київській області при протекції Нидзельского.

Хто такий Нідзельська

Володимир Нідзельська – дуже заповзятливий правоохоронець. Як начальник управління захисту економіки Нацполиции в Київській області, має доступ до конфіденційної інформації і держтаємниці і, судячи з усього, вміло доступні дані використовує.

Володимир Нідзельська дуже любить машини престижних марок, нехай навіть після ДТП. Приміром, у 2017 році він купив підбитий LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2015 на американських номерах за $10 тис, хоча на ринку така машина після ДТП коштує не менше $20-25 тис. А дружині купив AUDI A6 приблизно за ті ж гроші. Вирішити питання з ціною вийшло банально просто. Митна вартість авто впала до мінімуму, коли проти керівництва Київської регіональної митниці порушили кримінальну справу. А імпортеру – компанії «СОЛДЕ Транс Копарт» – вистачило прикладу митниці, щоб зрозуміти: клієнт любить дуже великі знижки.

Перед цим у сім’ї у Нидзельского була TOYOTA LAND CRUISER 200 вартістю 800 тис. грн. Купівля та продаж цих, і ще 5 модних машин здійснювалася після розстрілів на Майдані, коли дуже багато людей вірили в те, що корупція назавжди залишиться в минулому.

У Володимира є квартира у Києві площею 103 кв. метри та ділянка 10 соток з шикарним будинком в Зазим’я Київської області.

Звідки гроші?

За українськими мірками, Володимир Нідзельська – людина не бідна. Його річний дохід – 111 тис. грн. Але цього явно не достатньо для такої гарної життя.

У Володимира – впливовий тесть Анатолій Мірошниченко. Серед іншого, він є засновником компанії, яка володіє ТРЦ в місті Христовка Донецької області. Зараз Христовка знаходиться на окупованій території, іменованої ДНР.

У всі часи робота торгових центрів була можлива за умови дружби з правоохоронними органами, а зараз без правоохоронців не обійтися, а у випадку з ДНР – ще і з ФСБ Росії. А маючи такі зв’язки, простіше вирішувати питання поставок продукції в ТРЦ, а простіше кажучи – контрабанди. З цього боку кордону Мірошниченко допомагають зять, з тією – «ополченці», що сидять на зарплаті у Кремля.

Щось капає Нидзельскому з Придністров’я, де «бізнесмен в погонах» буває 5-6 разів у році.

Певні гроші Володимиру надходять і з основного місця роботи – з управління захисту економіки Нацполиции Київської області. Наприклад, він підтримує Ларису Іллєнка, яка стала доларовим мільйонером, завдяки незаконного видобутку піску. Поліція так і не змогла знайти причин для припинення незаконного видобутку корисних копалин. Як не помітив підстав для незаконної вирубки лісу, з-за якої люди перекривали трасу в Броварському районі.

Часто дякує Володимира його впливовий кум в керівництві Нацполиции. Його дружина Наталя координує роботу підприємства з виготовлення палет з деревини, зростаючої в 30-кілометровій зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС.

І чому ж він ще працює?

Відповідь на це питання дав сам Володимир Нідзельська. «Х.. мене хто звільнить! Я годую всіх на х.. зверху – від начальника департаменту до міністра. Але це все х…я! Питання в іншому – вони загрузли зі мною однією справою. У мене досить компромату на всіх – і на кума мого, а він людина не останній, і навіть на самого «не російської», – розповідав пристойно підпилий Нідзельська в одному з ресторанів на Пилипа Орлика поруч з МВС.

При неможливості побачити» незаконну вирубку лісу, Володимир бачить можливості для вмілого управління держтаємницею, до якої він має доступ. Скільки і про що знає ФСБ Росії через контакти Володимира в ДНР і Придністров’я – можемо скоро дізнатися. Стало відомо, що дані по збройового скандалу навколо «Укроборонпрому» збирали, в тому числі, регіональні управління Департаменту захисту економіки Нацполиции.

І що тепер?

18 березня представники понад 10 громадських організацій біля стін МВС, а також біля будівлі Управління по захисту економіки Нацполиции Київської області вимагають звільнити Володимира Нидзнельского. Активісти вважають, що для його звільнення є вагомі причини, про які не може не знати керівництво МВС і Нацполиции. Адже якщо керівництво системи МВС знає про роботу Нидзельского і не робляться ніякі кроки, то слова Володимира про «подкармливании» керівництва і компромат на нього – правда. А якщо не знає, то, напевно у Володимира є щось і на керівництво департаменту внутрішньої безпеки. Не виключено, що Володимир перестраховується, коли делегував свою дружину Лесю Нидзельскую на посаду прокурора в Спеціальну антикорупційну прокуратуру – її допустили до участі в конкурсі. І, судячи з усього, відчуває себе непогано – їздить на Mercedes-Benz GL-450 2015 року випуску.

Автор: Дмитрий Калюжный, специально для Журналисты против коррупции и произвола