Бурштин не дає спати Порошенку

0

38049-2z1m6yiagy14mqe7thsoi2Галас навколо зловживаннь у видобутоку бурштину здіймається кожного разу, коли приходить нова влада.

Не обійшлось без шумних викриттів і після приходу до влади Петра Порошенка. Традиційно ініціатива по розвитку артільного промислу перейшла до ставленика президента. Зараз перенаправленням доходів від видобутку бурштину займається голова Волинської ОГА Володимир Гунчик, який в колишньому був віцепрезидентом корпорації Петра Порошенка «Богдан Моторс».

Сьогоднішні ініціативи ОГА полягають у тому, щоб до ухвалення нових законів про регулювання видобутку бурштину встигнути добитися від Мінекоресурсів передачі більшості найбільш актуальних для розробки янтароносних площ новому комунальному колективному підприємству «Волиньбурштин». Програма розвитку цього підприємства була прийнята ОГА 30 жовтня 2014 року. Судячи по попередніх обговореннях програми розвитку КП «Волиньбурштин», пайовиками цього проекту можуть стати місцеві общини, що виділили майбутній держкомпанії землі, до розробки яких почнуть притягуватися приватні інвестори.

Сьогодні стало відомо, що законопроєкт за який парламент проголосував у першому читанні має багато наріканнь і його знову доопрацьовують на комітетах ВР. Корупційну складову намагаються прибрати, та не допустити створення фактичної монополії на місцевому рівні.

Журналіст ІНФОРМАТОРа попросив прокоментувати роботу що проводиться з документом першого заступника голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції Савчука Юрія Петровича.

– Цей законопроект в процесі вивчення і там дуже багато норм, які треба виправити. Починаючи з екологічних моментів порушення історичного природного шару і закінчуючи кадровими питаннями. Більш конкретно нічого говорити не буду, законопроєкт у стадії опрацювання, – повідомив Юрій Петрович.

Нагадаємо, 23 квітня, Верховна Рада підтримала за основу проект закону № 1351-1 «Про видобуток і реалізацію янтару». За дане рішення проголосували 234 нардепи. Ініціаторами документа виступили народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Микола Томенко і Борислав Розенблат.

Роман Засуха для ІНФОРМАТОРа.