Как заменить коррумпированных прокуроров и обеспечить независимую прокуратуру?

0

Довгоочікувана суспільством реформа прокуратури знову під загрозою.

Про це попереджають експерти Реанімаційного Пакету Реформ у зверненні до керівників держави.

«Наприкінці квітня цього року мав набути чинності новий Закон «Про прокуратуру», ухвалений під тиском громадянського суспільства ще у жовтні 2014-го. Протягом шести місяців Генеральна прокуратура саботувала підготовчі заходи до впровадження реформи. Відтак процес реформування, незважаючи на приписи Закону, не було навіть розпочато», – йдеться у зверненні. Минулого ж тижня Верховна Рада відклала набуття чинності законом до липня. Чи в липні реформу знову відкладуть – неясно, однак ґарантій, що цього не станеться, наразі немає жодних.

Крім того, РПР попереджає, що саботаж реформи має на меті змусити Верховну Раду переглянути найбільш «незручні» для прокуратури положення нового закону. А це зведе всю реформу нанівець.

Тому, на думку експертів РПР, щоб реформа прокуратури запрацювала вже зараз, необхідно невідкладно ухвалити закон, де мають бути чітко закріплені норми, які зокрема регулюють перехідний період:

f9393d5-prokuratura

Експерти РПР запевняють: неважливо хто запропонує такий законопроект – прокуратура, Президент, народні депутати – якщо він відповідатиме викладеним вище вимогам і буде проголосований Верховною Радою, це дасть шанс повернути органам прокуратури втрачену довіру суспільства.

Автор: Марина Цапок, Реанимационный Пакет Реформ, для УП