Так звана «реформа» Антимонопольного комітету унеможливлює реалізацію адміністративної реформи – експерт

0

Скорочення кількості обласних відділень Антимонопольного комітету України (АМКУ) з 24 обласних до 7 міжобласних відділень в рамках так званої «реформи» відомства унеможливлює реалізацію адміністративної реформи, яка передбачає забезпечення умов самодостатності регіонів, створення умов, коли більшість проблемних питань вирішується на місцях.

Таку думку у своєму блозі на Ліга.нет висловила доктор економічних наук, професор, колишній перший заступник голови АМКУ Зоя Борисенко, нагадавши, що концепція, обґрунтування такої реорганізації досі не оголошена для обговорення фахівцями, немає її на офіційному сайті АМКУ.

«Здійснення такого «реформування» унеможливлює реалізацію адміністративної реформи, яка передбачає забезпечення умов самодостатності регіонів, створення умов, коли більшість проблемних питань вирішується на місцях. Навпаки, люди будуть змушені їздити до центральних органів замість того, щоб вирішувати більшість проблем захисту конкуренції безпосередньо у своєму регіоні. А центральний апарат втратить можливість отримувати оперативну інформацію щодо відповідних проблем на місцях», — нагадує Зоя Борисенко.

На думку експерта, такі необґрунтовані «реформи» призведуть до втрати: кваліфікованих кадрів, регіональних контактів з бізнесом, облаштованих приміщень, відповідної комп’ютеризації – всього того, з чого складається система захисту конкуренції. Ця система за підтримки іноземних фахівців неймовірними зусиллями створювалась в Україні починаючи з 1994 р. практично з нуля. Поновити все це потім буде вкрай важко.