Администрация «Ковальская-Житлосервис» прокомментировала ситуацию с созданием ОСМД в домах, которые обслуживает организация

0

Администрация ООО «Ковальская-Житлосервис», которое обслуживает несколько домов в Дарницком и других районах Киева, прокомментировала сообщения в СМИ, относительно того, что ООО всячески препятствует при передаче домов под управление уже созданных объединений совладельцев многоквартирных домов (ОСМД), а также препятствует собственникам при создании ОСМД. Ниже приводим ответ администрации ООО на языке оригинала:
ТОВ «Ковальська Житлосервіс» є експлуатуючою організацією, яка обслуговує будинки та здійснює діяльність відповідно до Закону України про житлово-комунальні послуги.

Щодо подій у будинку на Чавдар,1 які відбувалися 14.05.2016 року та були схожі на рейдерське захоплення особами, що представлялися керівництвом ОСББ Чавдар, 1 маємо зазначити наступне:

ТОВ «Ковальська Житлосервіс» на початку травня 2016 року отримало лист від ОСББ Чавдар, 1 з проханням передати будинок в управління ОСББ. Зі свого боку, «Ковальська Житлосервіс» звернулася з офіційним запитом до ОСББ з проханням надати протокол зборів співвласників будинку, рішенням якого був би чітко вказаний управитель житлового будинку по вул.Чавдар, 1. Однак, з боку ОСББ відповідне рішення не надавалося, а отже ТОВ «Ковальська Житлосервіс» немає жодних підстав для передачі в управління будинку невідомим особам.

Інформаційно:

Стаття 10 п.12 Закону України про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень відповідної групи (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо). Якщо одна особа є власником квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить 50 відсотків або більше загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень відповідної групи (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо), рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більш як 75 відсотків загальної кількості співвласників усіх квартир та нежитлових приміщень відповідної групи (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо).

Таким чином, дії представників ОСББ Чавдар, 1 є прямим прешкоджанням господарській діяльності Товариства в якості законного управителя зазначеного житлового будинку. Про дані правопорушення були повідомлені правоохоронні органи з відповідною заявою про вчинення кримінального порушення.

ТОВ «Ковальська Житлосервіс» має діючі договори з постачальниками послуг та несе повну відповідальність за обслуговування будинку, охорону та збереження майна, роботу систем пожежогасіння, димовидалення, інженерних мереж, ліфтового обладнання, електро-водопостачання та пломб ПАТ «АК «Київводоканал» і ПАТ «Київенерго”, а отже передача будинку іншому управителю повинна здійснюватися виключно у законний спосіб із дотриманням відповідної процедури.

Товариство визнає право власників на управління майном шляхом створення ОСББ та визначення його управителя і жодним чином не перешкоджає цьому. Також ми не маємо намірів оскаржувати створення ОСББ у судовому порядку, так як це виключне право співвласників.

Проте, виникають небезпідставні сумніви у легітимності створення ОСББ, оскільки до сьогодні ТОВ «Ковальська Житлосервіс» не отримала жодних підтверджуючих документів, які б свідчили про прийняті рішення зборами співвласниками будинку.

Ответ «Ковальская-Житлосервис» будет направлен юристам и в КМДА, с просьбой прояснить ситуацию.